Forum Farmasi Anis

Anda boleh menyertai forum ini untuk membincangkan perkara-perkara yang berkaitan dengan ubat, perubatan, dan terutamanya bidang farmasi ini.

Forum Farmasi Anis
Start a New Topic 
Author
Comment
View Entire Thread
Re: perlu bantuan!

saya rasa awak tak patut ambil pil perancang sebelum mendapat anak...Kalau diikutkan nasihat orang tua2 tak elok makan pil perancang kalau kita masih belum mendapat anak kerana ia akan mengeringkan peranakkan kita.Jadi untuk menyelesaikan masalah awak ini cubalah berubat cara kampung kerana selalunya berubat secara kampung lebih mujarab daripada ubat doktor...carilah tukang urut yang mahir atau bidan2 kampung yang boleh menolong anda untuk mendapatkan cahaya mata...

--- --- --- --- --- --- --- --- ---

Replying to:

A'kum...

Saya dah setahun berkahwin tapi masih belum dikurniakan cahaya mata.untuk pengetahuan tuan kedatangan haid saya tidak tetap sejak dahulu lagi.Saya pernah berjumpa doktor ttg mslh haid ini dan doktor mengenyorkan saya mengambil pil perancang untuk mendapat haid yang teratur.saya mengambil pil perancang selama 2 bulan.saya juga mempunyai sakit 'bartholin ...' (bengkak di alat sulit) dan pernah menjalani pembedahan kecil sebanyak 2x.soalan saya:

1)adakah saya memakan pil perancang terlalu awal (belum lagi mempunyai anak pertama)menyebab kan saya masih

tidak mengandung?

2)haid yang tidak teratur bagaimana nak atasinya?

3)sakit 'bartholin' menyebabkan saya tak boleh mempunyai zuriat?bagaimana saya nak mengatasi masalah penyakit ini kerana bengkak tersebut masih tidak hilang walaupun pembedahan telah dilakukan.

4)tolonglah beri tips2 kesihatan, supaya saya dapat menimang cahaya mata secepat mungkin insyaalah.

wasalam

Re: Re: perlu bantuan!

A'kum...

puan Nusraza

untuk pengetahuan puan saya ade sakit lain iaitu 'Bartholin' tp entahla....saya tak pasti adakah dengan pil perancang itu penyebabnya atau sebab lain kerana saya mendengar nasihat dari doktor

oleh itu, boleh tak puan bantu saya dengan memberi maklumat mengenai tempat yang sesuai untuk mengurut...

TQ..